Víte, že?

V roce 1990 byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného sdružení bez vazeb na politické či náboženské ideologie.

Média o nás

O Dětské Portě se můžete dozvědět z novin, rozhlasu i televize. Dala o nás vědět například tato média.

Dětská Porta 2019/2020 v médiích

Country rádio

V neděli 18. 10. 2020 jste si ve vysílání mohli poslechnout telefonický rozhovor Miloše Kellera se šéfem organizačního štábu republikového finále Dětské Porty Františkem Čálkem, který posluchače pozval ke sledování virtuálního finále a předal bližší informace k netradiční podobě republikového finále.

Od 15. do 20. 10. 2020 jste v Kukátku = mohli zaslechnout anonci na virtuální finále a popis jak netradiční republikové finále sledovat.

Od 15. do 18. 10. 2020 Miloš Keller pozval na sledování virtuálního finále na youtube kanálu Pionýra.

 

Radio Samson

Od 17. do 22. 10. 2020 jste mohli zaslechnout audiopozvánku na republikové finále, kterou natočila moderátorka virtuálního finále Dětské Porty Jana Rychterová.

 

Radio Junior:

V týdnu od 17. do 22. 10. 2020 pozvala moderátkorka Jana Rychterová v audiopozvánce pro posluchače Radia Junior na republikové finále Dětské Porty.

 

Folk time:

20. 10. 2020 jste si mohli přečíst článek: Republikové finále 29. ročníku Dětské Porty bude, kde byl čtenářům nastíněn netradiční průběh republikového finále 29. ročníku Dětské Porty. Čtenáři byli pozvání na sledování živého vysílání tohoto finále.

 

 

Dětská Porta 2018/2019 v médiích

ČT Déčko

Zprávičky

26. 5. 2019

V pořadu Zprávičky, které vysílala ČT Déčko v neděli 26. 5., byla odvysílána reportáž o průběhu republikového finále Dětské Porty 2019 v Kroměříži.

Na reportáž se můžete podívat zde.

Dětská Porta v rádiích

Republikové finále dětské hudební soutěže Porta se uskuteční v Kroměříži

15. dubna 2019

V pátek a sobotu 17. a 18. května se v Kroměříži koná republikové finále 28. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folku a country. Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice. Soutěží se v devíti věkových kategoriích, v nichž se představí jednotlivci, dua i kapely a zvláštní kategorie – zpívající pionýrské oddíly. Republikové finále dětské Porty zahájí v pátek bývalí vítězové soutěže na nádvoří kroměřížské radnice.

Pokračování zde.

FOLKtime

Po roce opět Dětská Porta v Kroměříži

Napsala Brigita Kytka Vidimská

13. května 2019

Martina Hrbková, Víťa Troníček nebo Martina Trchová, to jsou jen některá ze jmen, která se v souvislosti se soutěží Dětská Porta objevila před mnohými lety. Tehdy to byli jedni z dlouhé řady těch, kteří soutěžili a nakonec byli úspěšní. Nejprve v Dětské Portě a posléze…

Pokračování zde.

ePortýr

Dětská Porta našla domov

Napsal Honza Dobiáš

24. května 2019

Festival Porta se zrodil v roce 1967 v Ústí nad Labem, ale dlouho tam nepobyl. Vždycky se nějakým místním potentátům zdál už dopředu nějaký podezřelý, a tak putoval po vlastech českých i moravských…

Pokračování zde.

Přijeďte do Kroměříže

Napsal Honza Dobiáš

10. května 2019

Dětská Porta, neobyčejný festival těch nejmladších muzikantů zabývající se folkovou, trampskou, country hudbou i příbuznými žánry, vrcholí po oblastních kolech, pokrývajících skoro celou republiku, národním finále 17. a 18. května na nádvoří Starého pivovaru v perle českých a moravských měst – Kroměříži.

Pokračování zde.

Děti dětem

Napsal Honza Dobiáš

18. února 2019

V sobotu 2. února odpoledne mířily k pražskému Kongresovému centru tlupy dětí s batohy na zádech a většina i s plackou Ledové Prahy na čepici…

Pokračování zde.

Ještě že máme sokolovny

Napsal Honza Dobiáš

11. listopadu 2018

Sokol se od svého založení stal organizací, která aktivizovala nejen tělovýchovné, ale vůbec společenské a kulturní aktivity po celé naší vlasti, ale i za jejími hranicemi. A zdá se, že po minulých letech, kdy Sokol znamenal především cvičení těla, nastává zase větší krok tradičním a správným směrem.

Pokračování zde.

Roste nová hvězda

Napsala Hanka Hosnedlová

12. července 2018

K milým hudebním překvapením na letošním celostátním finále Porty v Řevnicích patřilo i vystoupení malého Rudy Prušáka. Tenhle talentovaný jedenáctiletý kytarista ze Strakonic publikum doslova uchvátil.

Pokračování zde.

Dětská Porta 2017/2018 v médiích

ČT Déčko

Zprávičky

5. 6. 2018

V pořadu Zprávičky, které vysílala ČT Déčko v úterý 5. 6., byla odvysílána reportáž o průběhu republikového finále Dětské Porty 2018 v Kroměříži.

Na reportáž se můžete podívat zde.

Dětská Porta v rádiích

O Republikovém finále Dětské Porty 2018 jste si mohli poslechnout i na různých stanicích, například:

  • 31. 5. v 17.20 v Radiu Junior byl rozhovor s Františkem Čálkem.
  • 20. 5. od 20.00 do 21.00 ve studiu Country Radia v pořadu Folkmenu odpovídal na otázky František Čálek.
  • 22. 5. byl ve Folk Rádiu hostem Antonín Unger.

Kroměřížský deník

Dětská Porta v Kroměříži už zná své republikové vítěze

Napsala Miroslava Tolarová

3. 6. 2018

Celkem 34 soutěžících jednotlivců i skupin se v sobotu v Kroměříži utkalo o osm vitrážových kytarek. Konalo se tam totiž republikové finále 27. Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country: poprvé pod širým nebem a poprvé ve Zlínském kraji. Předcházelo jí dvanáct oblastních kol po celé republice.

Pokračování zde.

Kroměříž hostí o víkendu republikové finále soutěže Dětská Porta

29. 5. 2018

Republikové finále 27. ročníku největší tuzemské dětské hudební soutěže v oblasti folk a country Dětská Porta bude o nadcházejícím víkendu hostit Kroměříž.

Pokračování zde.

DTA – Dětská tisková agentura

Na finále Dětské Porty jako host zahrál Pavel Dobeš

Napsal Slávek Hrzal

3. 6. 2018

V pátek a sobotu 1. – 2. června se v Kroměříži konalo republikové finále 27. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizovala poprvé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice.

Pokračování zde.

FOLKtime.cz

Dětská Porta

Napsal Miloš Keller

12. 6. 2018

Už po sedmadvacáté se konalo celorepublikové finále Dětské Porty, podruhé jako open air festival. Po deštivé Ostravě loni přijala soutěž prosluněná Kroměříž (s dvěma přeháňkovými výjimkami). I celkově se město o festival vzorně postaralo, zájem projevili funkcionáři městští (zasedali i v porotách) i krajští. Porota kategorií JC, SC a SP byla v sestavě Miloš Keller, Jiří Dihel, Luboš Vaňka, Jaromír Pátik a Pavel Zrna (zástupce města).

Pokračování zde.

Ke startu… Připravit…

Napsala Brigita Kytka Vidimská

21. 5. 2018

Radka Fišarová, Auris, Toman a lesní panna, Berušky, Žofka Kabelková, Jeroným Lešner, Martina Trchová, Zdeněk Hamřík, Magdalena Brožková, Nestíháme, Jana Věnečková, Půl dechu do měchu…
Všechna tato jména najdete, když se podíváte na výsledky šestadvaceti ročníků Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country.

Pokračování zde.

ePortýr

Z oblastních kol Dětské Porty

Napsal (red)

19. února 2018

To, že letošní republikové finále bude 1. a 2. června 2018 v Kroměříži, se už dávno ví, ale to, kdo v něm bude soutěžit, vybírají porotci v oblastních kolech.

Pokračování zde.

ČTK – České noviny

Ceny republikového finále Dětské Porty jsou rozdány

3. 6. 2018

Kroměříž 3. června 2018 (PROTEXT) – V pátek a sobotu 1. – 2. června se v Kroměříži konalo republikové finále 27. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizovala poprvé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice.

Pokračování zde.

ZKOLA

Dětské Porta 2018 – pozvánka

Republikové finále největší dětské hudební soutěže v oblasti folk – country proběhne v letošním roce v Kroměříži.

Pokračování zde.

 

Dětská Porta 2016/2017 v médiích

Dětská Porta v televizi

Dobré ráno v ČT

6. června 2017

V pořadu Dobré ráno, které vysílala Česká Televize v úterý 6. 6., představila 1. místopředsedkyně Pionýra, Darina Zdráhalová, divákům Dětskou Portu a pozvala je, aby se na Landek přišli podívat a podpořit mladé soutěžící. Pod oknem s videem hledejte v rozpisu témat dvakrát „Beseda: Dětská Porta“

Dětská Porta v televizi

Dětská Porta v rádiích

O Republikovém finále Dětské Porty jste mohli slyšet i na různých stanicích, například:

  • 21. 5. v Country Radiu v pořadu Folkmenu
  • 23. 5. v Českém rozhlasu Olomouc v pořadu Na cestě
  • 2. 6. v Radiu Junior

ePortýr

Dětská Porta – paráda

Napsal Honza Dobiáš

30. ledna 2017

Vždycky, když jsem někde na festivalu nebo větším koncertě, všímám si, kolik je v publiku dětí, a mám radost z toho, že věrné muzikantské publikum bere své potomky s sebou, jak to jen jde. Má to z výchovného hlediska jeden bezvadný dopad, protože tyto děti se nebojí, jsou komunikativní, mají spoustu strejdů a tet, je s nimi zkrátka docela prima pořízení. Pokračování zde.

Dětská Porta se blíží

Napsal Honza Dobiáš

30. května 2017

Na kalendářích se objevuje červen, na teploměrech překračují sloupce rtuti dvacítku, maturanti už mají důležitý krok nebo aspoň svatý týden za sebou, ale pro šikovné mladé muzikanty to znamená, že se blíží finále 26. ročníku Dětské Porty.

Více si můžete přečíst zde.

Dětská Porta: Landek se na vás těší

Napsal Honza Dobiáš

6. června 2017

Jednapadesátiletá Porta se chystá na své finále, které bude v Lesním divadle v Řevnicích o posledním letošním červnovém víkendu. To Dětská Porta, klon tohoto nádherného fesivalu pro nejmladší muzikanty, vyvrcholí finálem 26. ročníku už v sobotu 10. června. Více si můžete přečíst zde.

Dětská Porta – opravdu paráda!

Napsal Honza Dobiáš

15. června 2017

Finále 26. ročníku Dětské Porty se letos konalo v Parku Landek u Ostravy. Po letech ponejvíce v Praze a pod střechou to znamenalo, že se Porta dětí zase vrátila pod otevřené nebe. A kromě toho byla na výkony mladých i malých muzikantů zvědava tisícovka členů stejně mladých oddílů z celé republiky, kteří měli na Landeku republikové setkání. Více si můžete přečíst zde.

Časopis Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

Dětská Porta vyvrcholí v červnu v Ostravě na Landeku

Napsal František Čálek

1/2017

Vždycky, když se na festivalu nebo hudebním koncertě objeví dětský vystupující nebo skupina, mám radost. Je to nejen potvrzení faktu, že stále existují děti, které hrají na hudební nástroje, ale i důkaz, že se některé z nich už nebojí předstoupit před ostatní a zahrát jim – třeba i vlastní skladby. Navíc má tato jejich činnost i výchovný dopad. Tyto děti se nebojí, jsou komunikativní a je s nimi i obecně prima pořízení. Pokračování zde na straně 10.

Slezskoostravské noviny

Dětská Porta vrcholí na Landeku

Napsal František Čálek

červen 2017

Dětská Porta je celostátní soutěžní přehlídkou interpretační a autorské tvorby dětských skupin a jednotlivců, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry. V sobotu 10. června se v Landek Parku koná republikové finále této soutěže. Pokračování zde.

POLAR – moravskoslezská regionální televize

Dětská Porta – paráda

7. června 2017

V Ostravě proběhne vůbec poprvé republikové finále hudební soutěže Dětská Porta. V sobotu 10. června v ostravském Landek Parku budou k vidění desítky vystoupení dětí a mladých lidí v žánrech folk a country. Zároveň se o tomto víkendu uskuteční Republikové setkání pionýrských oddílů RESET. Až do neděle je připravena spousta aktivit i pro veřejnost, například soutěž ve skládání puzzle nebo geocachingovou stezku.

Pokračování zde.

ČTK – České noviny

Mladí hudebníci, „Puzzliáda“, deskovky i geocaching na jednom místě – v Ostravském Landek Parku

1. června 2017

O víkendu 9. až 11. června bude v ostravském Landek Parku opravdu živo. V pátek odpoledne sem začnou přijíždět stovky pionýrů z celé republiky na RESET, tedy Republikové setkání pionýrských oddílů. Až do neděle je pro ně připravena spousta aktivit, z nichž některé může vyzkoušet i veřejnost. V sobotu 10. června tu navíc proběhne republikové finále Dětské Porty, což je součást otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. K vidění a slyšení budou desítky vystoupení dětí a mladých lidí v žánrech folk a country.

Více si můžete přečíst zde.

TÝDEN.cz

Ve finále Dětské porty bude soutěžit na 150 dětských hudebníků

2. června 2017

Na 150 dětských hudebníků bude letos soutěžit ve finále Dětské porty. V areálu ostravského Landek parku soutěž vyvrcholí 10. června. Jako host odpoledne vystoupí i folková skupina Klíč, která letos slaví 35 let existence. Za pořadatele to ve čtvrtek řekl novinářům mluvčí organizace Pionýr Jakub Kořínek.

Více si můžete přečíst zde.

Ostravské noviny – online

Dětská Porta na Landeku

2. června 2017

Zpráva o blížícím se republikovém finále soutěžní přehlídky Dětská Porta, které se bude poprvé (za 26 let její existence) konat v Ostravě a to 10. 6. na Landeku v Petřkovicích. Na celostátní přehlídce interpretační a autorské tvorby dětských skupin a jednotlivců, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry vystoupí cca 150 soutěžících, kteří byli nejlepší v oblastních kolech. Zároveň se tam bude konat Republikové setkání pionýrských oddílů RESET 2017.

Zprávu si můžete prohlédnout zde.

www.kudyznudy.cz

Dětská porta – finálový dvojkoncert celostátní folk a country soutěže v Ostravě

Máte rádi folk, country a příbuzné žánry? Chcete si poslechnout děti, kteří tuto hudbu dobře umí? Jste z Ostravy a okolí? Pak si přijďte s celou rodinou poslechnout 40 soutěžících na velkém finále celostátní soutěže Dětská Porta. V sobotu 10.6. po celý den na dvou pódiích. v Landek Parku Ostrava.

Pokračování zde.