Rukodělky už popáté v Holešově

Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků celorepublikového finále výtvarné, keramické a rukodělné soutěže Pionýrský Sedmikvítek proběhl v sobotu 14. 1. ve společenském sále SVČ TYMY. Tuto akci pořádá PS Dr. M. Očadlíka Holešov ve spolupráci s SVČ – TYMY již popáté. Slavnostního galavečera se zúčastnili malí výtvarníci nejen z Holešova ale také Zborovic, Kroměříže, Kopřivnice a opět přijely také děti z Jevišovic.
Obrazek
Sobotní slavnostní vyhodnocení s programem bylo pro všechny přítomné malé výtvarníky i jejich rodiče velkým zážitkem, o který se postarali účinkující (tanečníci z kroužků SVČ – TYMY – Balet, Pompony, HipHop, kouzelník Mág Radekr a Karolína Vaclachová s písní Voda živá). Všichni účastníci se naučili i jednoduchou choreografii na loňský hit – píseň Sofia, spolu s dětmi si zatancoval i náš maskot – pes.

Galavečera se zúčastnil také člen výkonného výboru Pionýra – Jarda Novák, který oceněným dětem předával diplomy a drobné odměny. Po vyhlášení se všichni přemístili do galerie, kde si prohlédli soutěžní práce.

Letos poprvé bylo finále zpestřeno také o tvořivé dílny. V nabídce bylo pět technik – FIMO hmota, netradiční keramika, pískové mandaly, quilling a embossovací reliéf. Všechny dílny vedli zkušení lektoři a pracovalo se s kvalitním materiálem, přesto ceny jednotlivých kurzů byly díky štědrým dotacím spíše symbolické. Kdo přišel, nelitoval a vedle netradičních výrobků si odnesl i spoustu zkušeností s novými technikami. Do pilotního projektu se zapojilo více než 80 mladých tvůrců. Jen nás trošku mrzí, že větší část jich byla přespolních. Věříme, že spoustu nového mohou tyto ukázky přinést nejen dětem, ale i vyučujícím výtvarek, učitelkám MŠ a družinářům. Snad se nás v příštím roce díky velmi pozitivnímu ohlasu sejde ještě mnohem více.

Výtvarný Sedmikvítek je rozdělen do tří oborů a pěti věkových kategorií. Celkem se sešlo přes 350 prací od více než 400 autorů z celé republiky. Převážně šlo o vítězné práce z krajských kol. Hodnotila je šestičlenná odborná porota a ocenila jich celkem 52. Nejvíce umístění měla PS Jevišovice, SVČ Holešov a PS Brodek u Prostějova. Všem oceněným dětem gratulujeme a těšíme se na spoustu dalších krásných prací při vyhodnocení Sedmikvítku 2017. V současné době je možné shlédnout všechny výtvarné práce v ateliéru Sklep v SVČ – TYMY. Výstava je přístupná v pondělí až pátek od 9.00 do 18.00 do 10. února 2017.

Děkujeme všem za účast v této výtvarné a rukodělné soutěži. Poděkování si zaslouží také všichni sponzoři za podporu.

Fotky z této i dalších soutěží Pionýrského Sedmikvítku najdete na našem facebooku.

1. 2. 2017, Jarmila Vaclachová, PS Dr. M. Očadlíka Holešov