Kamínka se rozhořela v Praze

Ve dnech 12, až 14. dubna proběhla v pražské Základní škole Jižní největší vzdělávací akce Pionýra – Kamínka. Pro více než dvě stovky účastníků z celé republiky byly připraveny desítky aktivit – a mnozí z nich se na chvíli i sami vžili do role lektora a podělili se o své nápady a zkušenosti s ostatními.

Obrazek

Většina kamínkářů (tedy pionýrských vedoucích a instruktorů) dorazila do ZŠ Jižní už v pátek, část až v sobotu ráno. Před nimi byl společný víkend plný setkávání se starými známými i poznávání nových kamarádů. A k tomu navíc různorodá nabídka programů, kde si vybrali jak ti, kteří měli náladu na povídání o věcech pionýrských, tak ti, kteří se chtěli vyřádit v tělocvičně, vytvořit něco rukama, vyzkoušet venkovní aktivity na zahradě anebo se třeba dozvědět víc o možnostech 3D tisku.

Souběžně s hlavním programem se ale děly i další věci – například zde jednala Rozhodčí komise Pionýra a sešla se pracovní skupina k propagaci, která se zabývala hlavně nadcházejícím 30. výročím obnovení samostatné činnosti Pionýra.

Zkrátka byl to hodně nabitý a podle ohlasů i povedený víkend.

Díky všem, kdo přiložili ruku k dílu. :)

 

Více fotek najdete na našem facebooku.

29. 4. 2019, Jakub Kořínek