Dvacáté výzvy pro jednotlivce

Výzvy pro jednotlivce jsou tu už podvacáté. To je pěkné číslo a když si za tím představíte tu spoustu splněných úkolů a odměn, které vylosoval pionýrský pes, je toho opravdu hodně. Pojďme v té dlouhé řadě pokračovat. Vyber si ze tří úkolů pro tento týden ty, do kterých se pustíš a začni je plnit. Všechno musíš stihnout do neděle 28. března. Nezapomeň dát vědět o splněných výzvách svému oddílákovi a pak už se můžeš začít těšit, zda tě náš pionýrský pes vylosuje. Záznam z losování najdeš na youtube kanálu Pionýra.

 

Obrazek

Výzva: Uvaž lodní smyčku

Každý správný táborník umí vázat uzle. Zjisti k čemu je dobrá lodní smyčka a nauč se ji uvázat. Můžeme ti jen prozradit, že tento uzel je znám už od starověku. Je jednoduchý a velmi snadno se váže i jednou rukou a relativně snadno i rozvazuje. Lodní smyčka lze uvázat dvěma rozdílnými způsoby. Zvládneš se naučit oba?

 

Výzva: Vypěstuj rostlinku

Hurá, už tu máme jaro. A jaro je čas, kdy vyséváme na záhony semínka různých druhů zeleniny nebo květin. Někdy je vhodnější předpěstovat si sazenice a ty potom zasadit venku na zahradě. Zkus se postarat o rostlinku. Nech například vyklíčit fazolku nebo něco podobného. Schválně, jaké pokroky za týden zaznamenáš. Nezapomeň, že se o ni musíš starat, hlídat světlo i vodu. Až vyklíčí, zasaď ji. Pokud nemáte zahradu nebo balkón, kde můžeš pěstovat rostliny, zkus naklíčit třeba řeřichu setou.

 

Výzva: Nakresli svůj sen

Staň se na chvíli výtvarníkem a přenes se do říše snů a fantazie. Máš nějaký sen nebo velké přání? Zkus je nakreslit a udělej radost našemu pionýrskému psovi. Ten už se na obrázky moc těší. :-)

 

Více o Výzvách: www.pionyr.cz/eodborky

23. 3. 2021, Anna Nováková

 

Fotografie