Dvaadvacáté výzvy jsou v běhu

Po Velikonocích se vracíme zase do běžného rytmu. Týdenní Výzvy pro jednotlivce jsou zpátky. Vyber si ze tří úkolů pro tento týden ty, do kterých se pustíš, a začni je plnit. Všechno musíš stihnout do neděle 18. dubna. Nezapomeň dát vědět o splněných výzvách svému oddílákovi a pak už se můžeš začít těšit, zda tě náš pionýrský pes vylosuje. Záznam z losování najdeš na youtube kanálu Pionýra.

Obrazek

Výzva: Rozcvič se po ránu

“Ráno tělo do pohybu dáme, aby se nám rozproudila krev…” zpívá se v písničce od pánů Wericha, Voskovce a Ježka. A mnoho vědeckých průzkumů jim dává za pravdu. Proto zkus pro sebe něco udělat. Alespoň 5x v týdnu si ráno po probuzení udělej minimálně desetiminutovou rozcvičku. A pak nám dej vědět, jak se cítíš.

Výzva: Zarecituj báseň

Vzpomeneš si, kdy jsi naposledy někomu recitoval/a básničku? Udělej radost lidem doma. Zalistuj ve školní čítance, nebo si najdi básnickou sbírku pro děti (třeba tu od pana Jiřího Žáčka). Je nějaká báseň, co tě zaujala? Tak se ji nauč a zarecituj ji svým blízkým. Nezapomeň se při tom nechat natočit na video  a udělej tak radost pionýrskému psovi :-) 

Výzva: Odhal ve svém okolí dřeviny

Umíš si vyhledávat informace? Zkus najít, co jsou to dřeviny. A když už budeš v tom vyhledávání, tak zjisti i co znamená tajemné slovo dendrologie. A teď už jen stačí vydat se ven a najít ve svém okolí pět dřevin a správně je pojmenovat. Můžeš je zkusit i pozorovat, jaká se s nimi stane v příštích dnech proměna. Příroda totiž na jaře kouzlí :-)

Více o Výzvách: www.pionyr.cz/eodborky

12. 4. 2021, Anna Nováková

 

Fotografie