Dvacátéčtvrté výzvy jsou tu

A je to tady. Týden, kde se duben mění na květen a s jeho příchodem jsou to jen dva měsíce do prázdnin. Počasí začíná lákat ven a nedá se mu jen tak odolat. Proto jsou naše dvacátéčtvrté výzvy pro jednotlivce zaměřené hlavně na aktivity, které můžeš plnit venku. Vyber si ze tří úkolů pro tento týden ty, do kterých se pustíš, a začni je plnit. Všechno musíš stihnout do neděle 2. května. Nezapomeň dát vědět o splněných výzvách svému oddílákovi a pak už se můžeš začít těšit, zda tě náš pionýrský pes vylosuje. Záznam z losování najdeš na youtube kanálu Pionýra

Obrazek

Výzva: Zorganizuj venkovní turnaj

Baví tě připravovat hry pro ostatní? Zamysli se nad tím, jakou soutěž nebo hru je možné hrát venku a uspořádej v ní turnaj. Nezapomeň na to, že vítěz by měl dostat nějakou odměnu. :-)

 

Výzva: Rozdělej oheň

Jsi táborník nebo jezdíš na výpravy? Pak určitě víš, že umět rozdělat oheň je hodně důležité. Zkus na vhodném místě připravit a rozdělat ohýnek. Ale nezapomeň na bezpečnost a také na to, že při rozdělávání ohně nesmíš být bez dozoru někoho dospělého.

 

Výzva: Vař podle jídelníčku

Zkus se zamyslet nad tím, jestli doma jíte zdravě. Pokud ano, tak to je dobrá zpráva a pokračujte v tom dál. Pokud ne, je vhodná doba to vyzkoušet. Sestav jídelníček z pěti zdravých jídel a za pomoci dospělých připrav v průběhu pěti dnů alespoň tři zdravá jídla z tvého jídelníčku. Dobrou chuť.

Více o Výzvách: www.pionyr.cz/eodborky

26. 4. 2021, Anna Nováková

 

Fotografie